MVR20D112K
Mfr.Part #
MVR20D112K
Datasheet
MVR20D112K
Description
VARISTOR 1100V 6500A 20MM DISC T
Stock
777
Capacitance @ Frequency :
360 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
6.5 kA
Energy :
383J
Features :
Maximum AC Volts :
680 V
Maximum DC Volts :
895 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 20mm
Varistor Voltage (Max) :
1210 V
Varistor Voltage (Min) :
990 V
Varistor Voltage (Typ) :
1100 V